Psycholog w internecie stat4u
Kategorie: Wszystkie | Psychologia | cytaty | luźne przemyślenia
RSS
sobota, 12 maja 2012


Strona jest kontynuowana pod adresem:

www.magnoli.pl

Jeśli zaniżona samoocena jest twoim problemem powinieneś wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu i postępowaniu. To jak będziesz się czuł zależy przede wszystkim od twojego podejścia i sposobu myślenia.

  1. otaczaj się ludźmi, którzy są ci życzliwi; jeśli wśród znajomych masz osoby, które stale ci docinają, próbują wpędzać w kompleksy rozluźnij te kontakty lub całkiem z nich zrezygnuj
  2. nie porównuj się z innymi - to do niczego dobre nie prowadzi
  3. pamiętaj o tym, że wygląd nie jest najważniejszy - piękne są te kobiety, które tak się czują
  4. bądź aktywny, próbuj nowych rzeczy, sam wyznaczaj sobie swoje cele i osiągaj małe ale liczne sukcesy; gdy będziesz doświadczał i umiał więcej poprawi się także twoja samoocena
  5. nie koncentruj się na swoich brakach - myśl o tym, jak wiele zalet posiadasz
  6. zamiast przejmować się brakami w wyglądzie eksponuj to co masz ładnego

niedziela, 01 kwietnia 2012

Bycie singlem jest fajne, jednak tylko do pewnego momentu. Gdy wokoło są inni single w podobnym wieku, jest z  kim wyjść do baru, na koncert, do kina, jest do kogo wpaść na kawę to wszystko gra. Nie przejmujemy się specjalnie upływem czasu i mówimy sobie, że nie będziemy się wiązać na siłę. Niestety z każdym rokiem wśród znajomych ubywa singli. Koleżanka dawniej też singielka gdy znajdzie partnera przestaje mieć czas na kawę a w rozmowach coraz częściej wynika, że przestaje cię rozumieć i zachowuje się tak samo jak wcześniej inne sparowane koleżanki. W sumie nie można mieć pretensji do kogoś, że próbuje sobie układać życie...

Ale, życie singla po trzydziestce nie jest łatwe. Bardzo trudno o nowe, wartościowe znajomości bo ludzie w tym wieku a zwłaszcza ci posiadający rodziny nie są zainteresowani zwykle szukaniem nowych przyjaciół. Po trzydziestce trudno jest też znaleźć wartościowego partnera zwłaszcza jeśli ktoś nie dopuszcza możliwości związania się z osobą rozwiedzioną czy posiadającą dzieci. Jest trudno - to fakt! Nie należy się jednak poddawać, bo życie mamy jedno, zawsze warto szukać nowych, wartościowych kontaktów. W zmianie życia na lepsze pomaga praca nad samooceną oraz pozytywne nastawienie. Warto nad tym popracować, w każdym wieku - nie tylko po trzydziestce.

 

 

tutaj możesz pobrać bezpłatny fragment tej książki

 

piątek, 27 maja 2011

AMRON  jako jedyny w kraju zajmuje się badaniem transakcyjnych cen mieszkań. Co kwartał przedstawiany jest raport cen, do którego dane zbierane są głównie za pośrednictwem banków a więc dotyczą nieruchomości nabywanych na kredyt. W związku z tym trzeba brać pod uwagę to, że mieszkania faktycznie sprzedają się jeszcze taniej, gdyż dane te dotyczą także mieszkań drogich czyli apartamentowców natomiast nie uwzględniają mieszkań nabywanych za gotówkę, które zwykle mają niższą cenę.

W I kwartale 2011 spadły ceny w większości dużych miast:

Warszawa: 7982 zł/mkw czyli o 1,66 % taniej niż w poprzednim kwartale i o 2,39% taniej niż rok temu

Katowice: 3348 zł/mkw czyli o 2,19% taniej niż w poprzednim kwartale i o 5,34% taniej niż rok temu

Łódź: 4142 zł/mkw czyli  o 1,33 % taniej niż w poprzednim kwartale i o 0,63% drożej niż rok temu

Białystok: 4371 zł/mkw czyli o 0,55% taniej niż w poprzednim kwartale i o 5,37% taniej niż rok temu

Poznań: 5788 zł/mkw czyli o 0,68% taniej niż w poprzednim kwartale i o 4,75% taniej niż rok temusobota, 09 kwietnia 2011

Równo rok temu ukazał się pierwszy wpis na tym blogu. Podobno właśnie koło roku potrzeba na to, aby blog się rozwinął i zyskał pierwszych stałych czytelników. Równocześnie to właśnie po roku najwięcej ludzi nudzi się blogiem i porzuca go. Ja z pewnością będą go pisać nadal, bo ciekawych tematów nie brakuje. Ku mojemu zaskoczeniu w trakcie zmienił on jednak swoją pierwotną formę. Miał być poświęcony psychologii, w tym głównie takim zagadnieniom jak inteligencja emocjonalna, samoocena i związki. Tymczasem pojawia się także wiele tematów ogólnospołecznych oraz związanych z gospodarką naszego kraju. W którą stronę pójdzie dalej tego nie wie nikt. Jeśli są tu stali czytelnicy, którzy lubią od czasu do czasu zajrzeć na ten blog zachęcam do wstawienia komentarza pod tym wpisem. Dziękuję wszystkim za czas spędzony na moim blogu przez ten rok. Czekam na uwagi i sugestie odnośnie jego dalszego kształtu.

Test enneagram
środa, 02 lutego 2011

Ten dzień przypomina o bardzo ważnym problemie, którym większość z nas nie zawraca sobie głowy na co dzień. Smutna prawda jest niestety taka, że nowotwór może przydarzyć się każdemu z nas. W tym temacie niezwykle ważna jest profilaktyka a więc regularne badania oraz unikanie szeregu zachowań, które mogą powodować powstawanie nowotworów. O profilaktyce powinny szczególnie pamiętać kobiety. Nie zaniedbujmy samobadania piersi, cytologii a także mammografii w pewnym wieku. W roku 2000 na nowotwory w Polsce zapadło 120 000 osób z czego ok. 70% zmarło. U kobiet najczęściej występujące nowotwory to: rak piersi, jelita grubego, płuc i szyjki macicy. Mężczyźni najczęściej chorują na raka płuc. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o tym, że w przypadku raka płuc 9 spośród 10 osób, które na niego zapadają to palacze.
Wyniki wielu badań pokazują, że doskonałą ochronę przed nowotworami daje odpowiednie żywienie. Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi, macicy, przełyku i nerek. Należy także unikać nadużywania alkoholu gdyż jego nadmierne spożycie zwiększa ryzyko powstania nowotworu gardła, krtani i przełyku.
Nie należy również przesadzać z opalaniem, gdyż grodzi to rakiem skóry.
By zadbać o swoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko powstania nowotworu warto pamiętać także o aktywności fizycznej i pozytywnym nastawieniu do życia.

sobota, 18 grudnia 2010

18 grudnia każdego roku przypada Międzynarodowy Dzień Emigrantów. Ten temat od kilku lat nas Polaków dotyczy coraz bardziej, bo każdy z nas ma w swoim otoczeniu kogoś, kto żyje poza granicami kraju. Wielu Polaków do tego kroku popchnęła bieda, wyjechali szukając lepszego życia. Cieszy fakt, że wielu osobom udało się osiągnąć życiową stabilizację i znaleźć swoje miejsce. Dzięki fali emigracji po 2004 roku zyskaliśmy bardzo dużo także my wszyscy, którzy pozostaliśmy w kraju. Przede wszystkim mamy dużo niższe bezrobocie i wyższe, przynajmniej nominalnie pensje. Dzięki temu, że wielu wyjeżdża i ma okazje obserwować lepsze rozwiązania, przepisy coraz więcej takich pozytywnych rzeczy pojawia się także w Polsce. Część emigrantów wraca, otwierają w Polce własne firmy i wdrażają w nich dobre rozwiązania, które podpatrzyli na zachodzie.
Wszystkim emigrantom życzę by udawało im się realizować swoje plany i by tam gdzie są czuli się jak najlepiej. Tym którzy są za granicą czasowo i nie czują się tam najlepiej, tym którzy walczą z tęsknotą za krajem i rodziną życzę by mogli szybko wrócić i również tu w Polsce żyć godnie i bez stresu.

środa, 15 grudnia 2010

Dziś w radio podawana była ciekawostka, że pewna ukraińska agencja oferuje za pieniądze wynajęcie kumpla do picia. Można zamówić osobę z wyższym wykształceniem, opowiadającą dowcipy a nawet taką, która będzie śpiewać przy kieliszku. Szczególnie ciekawe jest to, że oferta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pań:)

Tak oto dostrzegamy, że obecnie coraz więcej rzeczy i usług można już kupić sobie za pieniądze. Nikogo już nie dziwią ogłoszenia w sieci osób, które za opłatą wybiorą się z inną obcą osobą na studniówkę czy na wesele. Faktycznie single często mogą mieć problem ze znalezieniem towarzysza na imprezę, wycieczkę czy zwykły spacer. Myślę, jednak, że konieczność płacenia za czyjeś towarzystwo nie wpłynie dobrze na ich samoocenę. Osobom samotnym, zwłaszcza po trzydziestce z pewnością trudno jest się odnajdować w sytuacjach towarzyskich, mają też mało okazji do zawierania nowych znajomości. Jeśli jednak poszukujemy takich nowych znajomości czy towarzysza na czas wolny dużo lepiej jest samodzielnie poszukać osób o podobnych zainteresowaniach i sposobach spędzania czasu. Można to zrobić korzystają z dostępnych w Internecie grup dyskusyjnych. Na forach dla singli czy katolickich portalach dla samotnych często organizowane są spotkania osób samotnych w bardzo różnej formie. Czasem jest to wyjście do kina, baru, na kręgle, są również rajdy piesze oraz wielodniowe wyjazdy zagraniczne.

piątek, 05 listopada 2010

W dorocznym raporcie o rozwoju ONZ Polska została zaliczona do grupy krajów wysoko rozwinietych. Co prawda w tej grupie zajęliśmy przedostatnie miejsce, ale za nami jest na świecie jeszcze 128 krajów w których żyje się gorzej niż u nas. No i proszę, nie jest tak źle:) W rankingu brano pod uwagę wysokość PKB na głowę mieszkańca, długość życia i czas edukacji. Myślę, że my Polacy zbyt rzadko dostrzegamy ile pozytywnych zmian zaszło w naszym życiu na przestrzeni ostatnich lat. Czas przestać narzekać i cieszyć się z tego co mamy.

czwartek, 28 października 2010

Sondaż OBOP mówi, ze 74% Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Wśród 26% osób, które posiadają jakieś oszczędności przeważają osoby w wieku 30-39 lat, z wyższym wykształceniem, pracujące na stanowiskach kierowniczych lub na swoim i mieszkające najczęściej w miastach. Faktycznie sytuacja finansowa Polaków nie jest najlepsza, widzimy to szczególnie wtedy gdy porównamy się z mieszkańcami krajów Europy Zachodniej. Ceny podstawowych dóbr mamy podobne lub wyższe a zarabiamy nawet czterokrotnie mniej. Nic więc dziwnego, że duża część z nas żyje od pierwszego do pierwszego. Jednak wyniki tego sondażu są odrobinę zastanawiające. Bo dlaczego na przykład rolnicy w tych sondażach jawią się, jako grupa najbiedniejsza, bez oszczędności, w końcu to oni płacą minimalne składki ZUS. Myślę, że w tych sondażach nie wszyscy przyznają się do swojej prawdziwej sytuacji finansowej, w końcu mamy w Polsce też olbrzymią szarą strefę.

Zachęcam do wzięcia udziału w poniższym sondażu, przeprowadzonym wśród internautów:

 

kopex tenis

pobierz darmowy fragment

 

 
1 , 2